Każdy, kto zawodowo zajmuje się pracą śledczą, wie jedno: liczy się wiedza, a nie tylko informacje. Czy Korea Północna docenia kino i jakie to ma znaczenie? Co sprawiło, że bankowcy z Bangladeszu nie mogli się skontaktować z Fed? Co łączy koreańskich hakerów, Makau, zbrodnie, wielkie pieniądze i pewną piękną trzydziestolatkę? Czy Grupa Lazarus jest dla was tylko zbiorem newsów, czy może rozumiecie też kulturę, z której wyrasta? Jeśli chcecie naprawdę wiedzieć – a nie tylko zdobyć poodrywane informacje – po prostu przeczytajcie tę książkę.
Marcin Maj, Niebezpiecznik.pl
Historia wyspecjalizowanej, sterowanej przez państwo organizacji hakerskiej, która ma przeprowadzać ataki pozwalające sfinansować to państwo, brzmi jak... fabuła antyutopii. Tyle że to się dzieje naprawdę. Geoff White wgryza się w działania niesławnej Grupy Lazarus i w fascynującej opowieści odsłania kulisy funkcjonowania całej Korei Północnej. Rzeczywistość wyprzedziła science fiction!
Sylwia Czubkowska, współautorka podcastu Techstorie w TOK FM
Objęta dotkliwymi sankcjami Korea Północna – kraj w gospodarczej zapaści – wkroczyła na mafijną ścieżkę w stylu Escobara. Przestępczość komputerowa stała się główną bronią w rękach reżimu, a działania Grupy Lazarus są widoczną realizacją popularnego w Pjongjangu sloganu „Nie rzucamy słów na wiatr!”.
Po lekturze Wielkiego skoku… wiem, że Korea Południowa ma gamerów, a Korea Północna... hakerów.
dr Roman Husarski, autor reportażu „Kraj niespokojnego poranka”
Powiedzmy to wprost: 99% z nas żyje w przekonaniu, że Korea Północna to głód, próby atomowe, groteskowa propaganda i krwiożerczy reżim. Geoff White odsłania warstwę, o której istnieniu nie miałem pojęcia. No bo jak to możliwe, że w kraju, który kilka dekad temu miał problem, by zbudować ciągnik jadący do przodu, istnieje grupa tocząca cyberwojnę z Zachodem? Autor kopie głęboko i wydobywa prawdziwe dziennikarskie złoto. Polecam tę książkę wszystkim, którzy chcą wiedzieć, skąd Kim Dzong Un ma pieniądze na swoje szaleństwa.
Kamil Dziubka, dziennikarz Onetu
Jedna z najbardziej niesamowitych historii o cyberszpiegostwie, jaką kiedykolwiek czytałem. Do tego opowiedziana przez jednego z najlepszych brytyjskich dziennikarzy zajmujących się nowymi technologiami.
Jamie Bartlett, autor książki „Królowa kryptowaluty. Historia miliardowego cyberprzekrętu”
Fascynujący reportaż o tym, jak Korea Północna hakuje, oszukuje, kradnie i wymusza pieniądze od każdego z nas. Po tej lekturze już nigdy nie spojrzysz na »królestwo pustelników« w ten sam sposób.
Oliver Bullough, autor książek „Kraina szmalu” i „Kamerdyner świata”